Ik had reeds Pickx Sports en gisteren heb ik in de ochtend een aanvraag gedaan voor te veranderen naar Pickx All Stars & Sports NL. Na een tijdje ontving ik een e-mail dat dit binnen 24u in orde zou worden gebracht; en dat ik contact moest opnemen met een medewerker indien dit nog niet in orde zou zijn na 24u. Ik heb via het 0800-nummer contact opgenomen, maar de enige informatie die ik voorlopig kreeg is dat het in behandeling is en dat ik wat langer zou moeten wachten. Het was erg moeilijk iemand aan de lijn te krijgen en de informatie die de medewerkster had was heel beperkt.
Bij de producten staat de volgende melding:
Alle opties en instellingen, met uitzondering van de optie Extra Volume, zijn onbeschikbaar gedurende de behandeling van uw vorige aanvraag. Bedankt voor uw geduld . ”
Intussen zijn de 24u ruim voorbij (reeds bijna 30u) en er is nog steeds niets veranderd. Kan iemand mij laten weten tegen wanneer ik mogelijk gebruik kan maken van het volledige pakket? Alvast bedankt!
