Skip to main content

Hoe e-services groeperen


Hallo,

Mijn 2 (minderjarige) zoons hebben allebei een MTV10 abonnement. Mijn login is gekoppeld aan de e-services van 1 van de telefoonnummers.

Ik probeer de 2de eveneens te koppelen aan mijn login maar dat lukt me niet. Op de overzichtspagina ('Mijn overzicht') is er geen enkele manier om producten toe te voegen aan 'Mijn Producten', er is enkel een knop 'Mijn Belgacom e-services toevoegen'. Als ik de laatste volg ('Mijn e-Services uitbreiden'), bekom je een tabelletje met 4 kolommen (E-services, Skynet, Belgacom, Proximus). Onder de Belgacom-kolom staat een knop 'Toevoegen'; die staat er niet onder de kolom Proximus. Als je dan uiteindelijk de enige mogelijkheid volgt om een Belgacom service toe te voegen, dien je een klantennummer in te geven. Bij ingave vande klantennummer krijg ik steevast: 'Het klantennummer dat u hebt ingeleid(sic) bestaat niet'. Is waarschijnlijk zinvol want het is een klantennummer van Proximus.
Dus vraag blijft: hoe voeg je een bestaand product toe aan je e-Services ?
Er kunnen geen reacties meer worden geplaatst op dit onderwerp.

2 reacties

  • 0 reacties
  • 21 mei 2012
Beste Marc,


Kan u mij via privébericht uw klantgegevens bezorgen(klantnr van Belgacom en Proximus, naam, telefoonnr en de gsmnrs, login, emailadres)?

Dan kan ik uw dossier eens opvragen.


Met vriendelijke groeten,

Eva


  • Apprentice
  • 1 reactie
  • 18 juni 2012
Ik kan mijn GSM abonnementen en mijn internet + tv niet gecombineerd krijgen in mijn e-service bij Proximus

Klantenrekening Proximus: 11262723

Klantennummer Belgacom: 002059981