Ik heb een b-box 3V+ modem en twee TV-decoders V5 Compact (Technicolor). Met een van de decoders (de tweede) heb ik geen problemen, alles werkt normaal. De eerste is eens uitgevallen ('geen verbinding met netwerk') uitschakelen en weer inschakelen, resetten, enz hielp niets. Ook het resetten van de b-box bleef zonder resultaat en daarvoor is er gisteren uiteindelijk een technieker van Proximus naar mij thuis gekomen.
Na wat proberen en zoeken werkt deze decoder terug, maar niet 100% normaal. Een oorzaak van de panne heeft hij niet kunnen vinden.
Ook als ik inlog op m'n modem (b-box 3V+) met het IP nummer en de usercode zag ik de eerste 24 uur de decoder niet in de lijst onder 'Ethernet'. Pas sinds vandaag 11 uur staat deze weer in de lijst.
Op de b-box is ook een switch (D-Link, DES-1005D 10/100 fast ethernet switch) aangesloten (waarop mijn PC en Printer aangesloten zijn), een access point (Silvercrest Wifi Range Extender SWV 733 A2) en een PLC-adapter Wi-Fi extender van Proximus. Deze laatste is met de b-box verbonden met een UTP kabel en NIET via het electriciteitsnet (werkt dus eigenlijk als access point en niet als PLC). De tweede decoder is dan weer met deze PLC-adapter (deze heeft twee RJ 45 poorten) verbonden.
Pas nadat de technieker alles van de b-box had afgekoppeld, de b-box gereset en alles weer aangesloten had kreeg ik weer een signaal op de eerste decoder. Hij vermoedt dat de storing veroorzaakt werd door 'ergens' een onderdeel (switch, access point, ...) in het netwerk.
Alle kabels zijn UTP 5e, dus niet afgeschermd. Sommige kabels liggen in een kabelgoot samen met kabels van het huiselijk electriciteitsnet.
Weet iemand een mogelijke oorzaak voor deze storing?
Vriendelijke groeten.
Raf
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.