Skip to main content

Subnet wijzigen op bbox3


Vandaag de bbox2 vervangen door een bbox3.


Ik wil het subnet 192.168.1.1 wijzigen in bv. 192.168.0.1 omdat ik een vpn opzet naar een andere site met subnet 192.168.1.1.


Op de bbox2 wist ik hoe ik als admin kon inloggen, maar die truc werkt op de bbox3 niet.


Hoe log ik als admin in? Als user kan ik het subnet niet wijzigen.


Alvast bedankt.

6 reacties

Elsa
  • 27742 reacties
  • 28 mei 2015
Je kan enkel als user inloggen op de bbox3 en ik denk niet dat er al een truc voor bestaat, er zijn er wel die het al geregeld gekregen hebben via de technische helpdesk maar dat zal waarschijnlijk niet gebruikelijk zijn, mss eens aan de technische helpdesk vragen 0800 22 800 (7/7 tot 22u)


bbox3 Ip Adres Veranderen




Forum|alt.badge.img+1
  • Grand Master
  • 1480 reacties
  • 28 mei 2015
Je gateway en subnet kan je veranderen als USER onder:




my modem - DHCP - Gateway IP


Moest je je subnet willen aanpassen kan dat door daar op 'advanced' te klikken






  • Auteur
  • Apprentice
  • 1 reactie
  • 29 mei 2015
Bedankt, dit had ik wel gevonden maar vond daar niet een manier om het lokale subnet in te stellen. Als ik alleen de default gateway wijzig blijft het LAN toch op 192.168.1.0 segment? Dan routeer ik toch alleen verkeer naar buiten over een ander segment? Of zit deze box zo in mekaar dat het LAN subnet 'meeverhuist' met de default gateway?


Sorry voor al de vragen maar ik wil dit graag oplossen want een vpn tussen twee dezelfde subnetten geeft hoogst onvoorspelbare ellende.



Elsa
  • 27742 reacties
  • 29 mei 2015
Pieter,


Als ik je een goeie raad mag geven, voor dergelijke vragen omtrent netwerken enz.. vind je veel meer specialisten en mensen met ervaring op het bevriend http://userbase.be/forum" target="_blank


groetjes, Elsa

Forum|alt.badge.img+1
  • Grand Master
  • 1480 reacties
  • 29 mei 2015
Je subnet mask maakt niet echt uit, zolang je er maar voor zorgt dat je niet aan beide kanten hetzelfde IP adres gebruikt.



Wil je echter wat zekerheid inbouwen, kan je idd een ander subnet gaan gebruiken aan de andere zijde, om te vermijden dat je conflicten krijgt.

Bv 255.255.255.0 aan 1 kant, 255.255.0.0 aan de andere kant.


De bbox past volgens mij niet automatisch het subnet aan ifv je gateway.


Meer technische uitleg nodig? www.userbase.be






















Elsa
  • 27742 reacties
  • 29 mei 2015

Meer technische uitleg nodig? http://www.userbase.be/" rel="nofollow



Ja van waar wordt dikwijls de mosterd gehaald, niet alleen op (digitale) cafés hé knipoog



je kan 192.168.0.x perfect gebruiken binnen hetzelfde netwerk als de 192.168.1.x zolang je subnet hetzelfde is.

Er wordt voor routering bij een subnet 255.255.255.0 namelijk enkel gekeken naar de laatste 3 digits.

Bij 255.255.0.0 is dat naar de laatste 6 digits enz...



moet dat niet 8 (binaire) digits zijn ipv 3 en 16 ipv 6 ?

Reageer